6. 9. - 7. 9. 2021 IT na vysokých školách v době koronaviru

Hlavní konference EUNIS-CZ Špindlerův Mlýn 2021

Harmony Club Hotel, Špindlerův Mlýnwww.harmonyclub.cz

REGISTRACE NA KONFERENCI

PROGRAM KONFERENCE

Cílem konference je navázat na pravidelná setkávání pracovníků zejména z oblasti IT, kteří se zabývají tvorbou a nasazováním IS na VŠ. Loňský rok na jedné straně tato setkávání přerušil, na druhé straně postavil před pracovníky IT zcela konkrétní úkoly, které bylo nutné rychle, nejlépe okamžitě, řešit.

Zásadním úkolem se stalo zajištění výuky. Některé školy měly nahrávání přednášek zavedeno již z minulých let, ale rozhodující bylo k rozvrhovaným akcím s přihlášenými studenty vytvořit příslušnou videokonferenci, obvykle s možností schůzku nahrát. Ne všichni vyučující však s nahrávkou souhlasili. Bylo nutné řešit i organizační hledisko, ne jenom technické. Organizačně-technickou záležitostí byly a jsou i distančně prováděné zkoušky, zejména pak vyřešení i právních aspektů státních a jiných zkoušek, pokud by bylo nutné je uskutečnit distančně.

V rámci konference by mělo dojít k výměně informací, jak uvedenou problematiku zvládly jednotlivé vysoké školy, jaká byla podpora používaných nástrojů, jak byla organizačně zajištěna zvláště výuka a nutná jednání zajišťující chod vysoké školy. Konference je určena zejména pracovníkům VŠ z oblasti správy IT infrastruktury, managementu a administrativním pracovníkům. Zúčastněné firmy budou mít příležitost prezentovat svá řešení.

Základní tematické okruhy

 • Distanční výuka, videokonference
 • Distanční zkoušení, proctoring
 • Nástroje týmové spolupráce a on-line výuky
  • Google Meet
  • Microsoft Teams
  • Zoom
  • Moodle + Big Blue Button
 • E-volby a hlasování
 • Roušky, kryty, respirátory
 • Testování a očkování

Pokyny k zaslání příspěvku

Příspěvky budou recenzované. Témata a anotace příspěvků zasílejte na adresu rychlik@civ.zcu.cz. V letošním roce neuvažujeme o vydání sborníku, je záměr v tištěné podobě vydat jen anotace s kontaktními údaji. Program bude sestaven z vybraných příspěvků, struktura programu a pořadí příspěvků budou upraveny podle rozsahu a obsahu došlých témat.

Základní termíny

Odeslání anotace příspěvku:                         20.  července   2021
Oznámení o zařazení příspěvku:                   30.  července   2021
Odeslání anotace:                                          10.  srpna         2021
Registrace (na www.eunis.cz):                do 30.  července   2021
Konání konference                                   6. – 7.  září           2021

Poplatek

Vložné na konferenci 1 500 Kč bude hrazeno bankovním převodem.
Číslo účtu: 2336097001/5500
KS: 308
VS: IČO organizace účastníka
Poznámka: jméno účastníka

Za účastníky z členských organizací EUNIS bude vložné hradit sdružení EUNIS-CZ.

Příjezd na konferenci je možný již v neděli 5. září 2021. Konferenční dny budou pondělí 6. 9. a úterý 7. 9. 2021. Těžiště konference bude v pondělí odpoledne.

Ceny zlevněného ubytování jsou 950 Kč/osoba/noc za lůžko ve dvojlůžkovém pokoji obsazeném dvěma osobami nebo 1 600 Kč/osoba/noc ve dvojlůžkovém pokoji obsazeném jednou osobou. Ceny jsou se snídaní a volným vstupem do bazénu a whirlpoolu po celou dobu pobytu. Ubytování si každý účastník hradí sám. Parkovné bude placeno zvlášť 200 Kč na noc.

Vloženo 16.06.2021
created by webdilna | com
Provozuje Vysoké učení technické v Brně